Przejdź do treści

TERbit: warto być eko!

Redukuj emisje CO2, monitoruj postępy na bieżąco i uratuj z nami planetę!

APLIKACJA WSPIERAJĄCA DZIAŁANIA DLA PLANETY

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.
Żyj eko, zmierz swój pozytywny wpływ i zyskuj TERy.

Morze korzyści
Generuj TERy i ograniczaj zmiany klimatu. Korzystaj z aplikacji samodzielnie lub w zespole. Porównuj wyniki i zobacz, kto redukuje najwięcej emisji.
TERbit dla firm

Monitoruj
TERbit mierzy Twój pozytywny wpływ, sumuje go i motywuje Cię do sięgania po więcej. Z aplikacją TERbit nareszcie warto być eko.

Mierz
Ile CO2 możesz oszczędzić, codziennie zmieniając małe nawyki na lepsze? Z łatwością odkrywaj nowe możliwości bycia eko z TerGo.

RODZAJE OFFSETÓW WĘGLOWYCH

Czym są TERy?

Odkryj najbardziej transparentne z offsetów węglowych. TERy powstają dzięki TOBIE!

TERy

Jednostki redukcji True Emissions Reduction

 

TERy to rodzaj offsetów węglowych. Zyskuj je w aplikacji TERbit, redukując swój ślad węglowy codziennie. Przemieszczaj się pieszo, rowerem, dziel przejazdy autem lub wybieraj inne ekologiczne środki transportu. Aplikacja mierzy Twoje redukcje automatycznie.

 

TERy odzwierciedlają zmianę Twoich nawyków i Twoje eko-wybory. Nad tworzeniem algorytmów czuwali naukowcy i specjaliści ds. gazów cieplarnianych.

Jak generować TERy?

VERy

Offsety węglowe Verified Emissions Reduction

 

VERy służą do neutralizowania tych emisji CO2, których nie da się uniknąć. Powstają w ramach certyfikowanych projektów sekwestracyjnych, jak projekt TerGo w Belize. Tego typu projekty pochłaniają CO2 z atmosfery, wspierając zatrzymanie zmian klimatycznych.

 

W tym momencie nie możemy w 100% uniknąć emitowania gazów cieplarnianych. Redukcja jest kluczowa. To, czego nie da się zredukować, możemy skompensować dzięki VERom.

Więcej o VERach

Zobacz, jak wiele TERów możesz wygenerować

Twoje działania dla planety mają znaczenie.
TERbit umożliwia monitorowanie i mierzenie Twoich działań. Zyskuj dzięki byciu eko!

1 TER = 1000 kg oszczędzonych emisji CO2e

Symulator TERów

Wprowadź dystans i sprawdź, ile CO2e oszczędzisz

Pokonany dystans
(km)
Oblicz

APLIKACJA TERBIT

Co wyróżnia TERbit?

Mierzenie Twoich redukcji CO2

TERbit to narzędzie, które mierzy Twoje redukcje CO2 i konwertuje je na TERy. Monitorując zmiany w poziomie Twoich emisji CO2, lepiej zrozumiesz swój wpływ na środowisko. Co więcej, pomiary odbywają się w czasie rzeczywistym!

Zapobieganie greenwashingowi

To Ty tworzysz TERy: taki system zapewnia pełną transparentność. Algorytmy liczące TERy są zgodne z ISO 14064-2:2019: Gazy cieplarniane Część 2, ISO 14064-1:2018: Gazy cieplarniane Część 1, PAS 2060:2010 oraz wytycznymi GHG Clean Projects Registry.

Użytkownik przede wszystkim

Aplikacja TERbit to holistyczne podejście do śladu węglowego. Globalne zmiany zaczynają się od małych kroków każdego z nas. TerGo wspiera ludzkość narzędziem do efektywnego redukowania zmian klimatycznych.

ZWIĘKSZ SWÓJ POZYTYWNY WPŁYW

Dołącz do beta-testerów!

Zapraszamy do zespołu beta-testerów! Wpisz się na listę, aby dostać powiadomienie o premierze innowacyjnej aplikacji ratującej planetę.

  TRANSPORT PUBLICZNY

  Zmieniamy transport publiczny dzięki innowacyjnej gamifikacji.

  Zbieraj TERy w komunikacji publicznej! Zobacz, co możemy zrobić w Twoim mieście.

  Więcej o transporcie publicznym

  EKOLOGIA W NOWOCZESNYM WYDANIU

  Nie zmieniaj tego, kim jesteś. Zmień to, co robisz!

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Kto pyta, nie błądzi.

  Twój smartfon jest pełen urządzeń pomiarowych, z których korzysta nasza aplikacja. Wstępną weryfikację Twoich ekologicznych wyborów przeprowadzamy, korzystając z danych o lokalizacji z modułu GPS, a także z danych z WiFi i Bluetooth. Wtórną weryfikację potwierdzają pomiary z akcelerometru, magnetometru i barometru. Dalsza weryfikacja prowadzona jest na podstawie danych z powiązanych aplikacji, z powiązanych urządzeń prozdrowotnych (np. smartwatch). TERbit zbiera również dane niesensoryczne, takie jak adres IP urządzenia, strefa czasowa czy status sieci.

  TERy to wyjątkowy rodzaj VERów. True Emission Reduction to jednostki redukcji emisji, które tworzą użytkownicy TERbita, obniżając swój ślad węglowy w porównaniu do średniej wartości dla ich kraju zamieszkania.

  Za każdym razem, kiedy np. wybierasz rower lub spacer zamiast jazdy autem, redukujesz swój ślad węglowy, unikając emisji CO2. Aplikacja TERbit mierzy Twoje redukcje, weryfikuje je i zapisuje na Twoim koncie w formie TERów: prawdziwych jednostek redukcji emisji. Mechanizm weryfikowania TERów powstał dzięki pracy specjalistów ds. emisji gazów cieplarnianych oraz naukowców z całego świata.  Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami z aplikacji – algorytmy zrobią resztę za Ciebie.

  TERbit to wyjątkowe narzędzie do angażowania zespołów. Możesz korzystać z TERbitu samodzielnie, ale korzystając z aplikacji zespołowo osiągniecie jeszcze więcej.

  Jak to zrobić? Powiedz swojemu pracodawcy o TERbicie. Wasza firma może pobrać aplikację dla firm, dostosować jej wygląd do Waszych preferencji i połączyć Was w eko-zespół redukujący CO2 na co dzień. Następnie zbierajcie TERy np. w drodze do pracy: wybierajcie rower, spacery lub komunikację miejską.

  Na koniec Wasz pracodawca może odkupić od Was zebrane TERy, tym samym wynagradzając Was za bycie eko. Wszystkie odkupione TERy, czyli True Emission Reduction, można ująć w rocznym raporcie ESG firmy pokazując, że robicie co w Waszej mocy, żeby prowadzić biznes zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

  TERbit to pierwsza aplikacja na świecie, która pokaże Ci dokładnie w czasie rzeczywistym, ile CO2 redukujesz dzięki swoim codziennym wyborom.Znasz już na pewno aplikacje fitnessowe, liczące pokonane kilometry lub spalone kalorie. Znasz też aplikacje proekologiczne, zachęcające do ratowania planety. TERbit nawiązuje do tych aplikacji, dzięki czemu korzystanie z niego jest proste i intuicyjne. Funkcjonalność TERbita wykracza jednak zdecydowanie poza wszelkie inne aplikacje dostępne na rynku. Tylko TERbit daje Ci możliwość zbierania TERów – jednostek redukcji emisji True Emission Reduction, które przyczyniają się do ograniczania zmian klimatycznych. Z nami warto być eko!

  Najnowsze posty na blogu @ TerGo

  Nie przegap premiery aplikacji TERbit!

  Zapisz się do naszego newslettera. Wysyłamy tylko to, co najważniejsze i najciekawsze.

  ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE

  Dołącz do globalnej społeczności TerGo

  Tworzymy społeczność ludzi i biznesów dążących do przyszłości neutralnej węglowo. Dołącz do nas!